Kocsik

Télen téli gumi, nyáron nyári gumi – mondja az autógumi szakértő

Télen téli gumi, nyáron nyári gumi – mondja az autógumi szakértő, aki szeretné felhívni a figyelmet arra, hogy a főleg a hideg évszakokban nem várt balesetek is lehetnek abból, ha valaki nem a megfelelő gumikat használja az autójára. Ma már sokkal kevesebben kételkednek az évszakokhoz választott, különböző típusú gumik hatékonyságában. Azonban még mindig akadnak olyanok, akik télen is a nyári abroncsokkal vezetnek. Annak ellenére egyébként, hogy több uniós országban például komoly büntetései vannak annak, ha valaki nem a megfelelő abroncsokkal vezet. De miért kell ennyire szigorúan betartani ezeket az előírásokat és javaslatokat? Miért nem megoldás a legtöbb esetben a négyévszakos gumi? Cikkünkből kiderül, olvass tovább!

Kell az évszakhoz gyártott autógumi

A téli gumik sajátossága, hogy sokkal rugalmasabb a szerkezetük, így még +7 Celsius fok alatt is biztonságos velük vezetni, mert nem merevednek meg a hideg körülmények között. Megfelelő tapadás tartható fenn a jármű és az útfelület között – de természetesen ez nem jelenti azt, hogy téli gumival síkos, vizes úton javasolt száguldozni. Mindig az időjárási körülményeknek megfelelően kell az autóval utazni. Még több infó a https://www.autogumiplaza.hu/ oldalon.

Kell a nyári gumi?

Na, és mi a helyzet a nyári gumikkal? Azt gondolhatná valaki, hogy ha télen vezsélyesebb a havas, jeges, fagyos, nyálkás utakon vezetni, akkor biztosan jó lesz a téli gumi nyárra. Sajnos a helyzet nem ilyen egyszerű: a rugalmasabb szerkezetű gumik nyáron a felforrósodott aszfalton könnyen megolvadnak, ezzel veszélyessé teszik az autózást. A nyári gumikat úgy tervezik meg, hogy megfelelő szilárdságuk legyen még a 40-50 Celsius fokos aszfalton is, így biztosítanak tökéletes tapadást az autó kerekei és az út felülete között. A négyévszakos gumik ugyan sokat fejlődtek, de a legtöbb autóhoz még mindig nem jelentenek tökéletes megoldást. Épp ezért a legtöbb gumi szakértő azt javasolja, hogy különböző legyen a két abroncs nyáron és télen.